İskele Sistemleri

H Tipi Güvenlik Cephe İskelesi

H Tipi güvenlikli iskele sistemi genellikle cephe iskelesi olarak kullanılmaktadır. Malzemeleri standart ölçülerde, maliyeti uygun, birleşimleri pratiktir.

H Tipi İskele Nedir?

H Tipi iskele sistemi, çerçeveli iskele sistemi olarak da bilinmektedir. Çoğu inşaat işlerinde, yapı yüzeyinde yapılacak boya, sıva, yalıtım vb… gibi her türlü cephe işlemlerinde kullanılabilir. En yaygın iskele sistemlerindendir.

Bu iskele sisteminde flanşlı iskeleden farklı olarak, ana taşıyıcı yani dikey elemanlar çerçeve şeklinde, yatay ve çapraz elemanlarla yapılacak bağlantı ise pimli kilitler yardımıyla oluşmaktadır.

Dikey çerçevelerde toplamda 3 adet pimli kilit sistemi bulunmaktadır. Pimler, yatay elemanların bağlantılarının yapılacağı kısımlarda içe bakacak şekilde 2 adet, çapraz elemanların yerleştirilmesi için dışa bakacak şekilde 1 adettir. Bu pimli kilit sistemleri dikey çerçeveye güvenli ve sağlam bir şekilde kaynaklanmalıdır.

H Tipi İskele Kurulumu Nasıl Yapılır? 

H tipi iskele kurulumu sayfamızda 3D olarak yapılan modellemelerle sırasıyla gösterilmektedir. H Tipi iskele sisteminde kullanılan malzemeler hep standart ölçülerden imal edildiği için kurulumu hızlı ve pratiktir. Maliyeti diğerlerine göre daha uygun olmaktadır. Kurulum için ek iş gücü oluşturmaya, zorlanmaya (çekiç kullanmak) gerek yoktur. Az malzemeyle çok iş yapılabilir. Montajı ve demontajı kolay olduğundan işgücünden tasarruf edilir.